Blog

 • Şömine Hakkında 3

  Şömine Hakkında 3

  Odun Ateşlemeli Şömineler

  Odun yanan şömineler yüzyıllardır kullanılmaktadır. Geleneksel odun şömineleri ve odun sobası tipik olarak bir tuğla veya metal şömineden ve bir baca, baca veya havalandırma deliğinden oluşur.

  Avantajları: Odun yanan şömineler, katı yakıt doldurulduğu sürece uzun süre yanık kalabilir. Şömine için odun peletleri, yongalar, kütükler ve hatta çim kırpıntıları dahil olmak üzere yakılabilecek birkaç farklı ahşap malzemesi vardır. Yanan odun çatlar ve birçok insanın aşina olduğu ve  şöminenin tadını çıkardığı tam bir duyusal deneyim sunar.

  Elektrikli Şömineler

  Elektrikli şömineler, gerçek anlamda gerçek bir alev üretmedikleri için geleneksel anlamda gerçek şömineler değildir. Aslında bir şömine gibi görünmek için giyinmiş bir elektrikli ısıtıcı veya radyatördür. Birçok elektirikli şömine , bir alevin görünümünü ve rengini simüle etmek için elektrik ışıkları sunar. Elektrik bağlantısı gereklidir.

  Avantajları : Elektrikli şömineler herhangi bir yanıcı madde yakmaz ve kül gibi herhangi bir atık oluşturmaz. Elektirikli şömineler bakım gerektirmez veya çok az bakım gerektirirler. Bazı elektirikli şömine modelleri bir ısı kaynağı olarak kullanılabilir.

  Odun Yanan Şömineler

  Odun yanan şömineler evinize güzel ve pratik eklemeler yapabilir. Şık duvarlı büyük bir yerleşik şömine, güvenilir bir ısı kaynağı sağlar . Bu şömineler önemli miktarda estetik değer katabilir ve kullanım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

  Gaz Yakan Şömineler

  Bir başka popüler seçenek olan gaz yakan şöminelerin kullanımı ve bakımı kolaydır.Ahşap şöminenin klasik güzelliğini gaz kolaylığı ile birleştirir.Gazlı şömineler evinizin hemen hemen her yerine monte edilebilir (uygun havalandırma ve bir gaz hattına erişiminiz varsa). Geleneksel havalandırmalı gazlı şöminelerin dışarıda hava alan bir bacaya sahip olması gerekecektir . Ancak, havasız şöminelerin bacaya ihtiyacı yoktur. Şömineniz için alışveriş yaparken birçok seçenek istiyorsanız elektrikli şömineler harika. Şık duvara monte edilen şömine  modellerinden geleneksel taş stilli şömine modellerine  kadar, mevcut dekor düzeninizle sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacak bir  gaz yakan şömine bulabilirsiniz.

  Etanol Yakan Şömineler

  Bunlar, bir şömine düşündüğünüzde genellikle hayal edebileceğinizden biraz daha trend şöminelerdir. Duvar tipi apliklerden, modern görünümlü bir küçük masa üstü şöminelere kadar çeşitli stillerde gelirler. Genel olarak bu şömineler  estetik değer arayanlar için ço ideal bir tercihtir.


ÜLKE GENELİNDE HİZMET VERİYORUZ