Blog

 • Şömine Hakkında 2

  Şömine Hakkında 2

  Etanol Yanan Şömineler

  Etanol yakan şömineler, modern tasarımlarının yanı sıra kurulumdaki kolaylıkları için mevcut trend haline gelmiştir. Herhangi bir dekor veya bütçeye uygun bir şömine  tasarımı bulabilirsiniz. Temiz ve kokusuzdurlar ve belki de en iyisi, eğer varsa, minimum kurulum gerektirirler. Muhtemelen bir gaz veya kapalı odun yanan şömineler kadar ısı üretmeyeceklerini, ancak  bu şöminelerin daha çevre dostu olduğu söylenebilir.

  Elektrikli Şömineler

  Elektrikli şömineler , piyasadaki tüm şömine türlerinden uygun maliyetli bir seçenektir. Ek bir avantaj olarak, elektrikli şöminelerin kurulumu nispeten kolaydır. Elektrikli şöminelerin bir başka yararı da, şömineye benzer bir ambiyansı korurken ısıtma işlevini açmanıza veya kapatmanıza izin vermesidir. Çoğu elektrikli şöminede uzaktan kumandalı bir ısıtıcı bulunur ve bazılarında farklı kullanıcı yangın efektleri vardır, bu da toplam kullanıcı özelleştirmesine izin verir.

  4. Mantel Elektrikli Şömineler

  Şömine elektrikli şömineler , yerleşik bir odun yanan şömineyi taklit etmek içindir, ancak herhangi bir havalandırma veya baca erişimi gerektirmezler. Bu, bir şömine şöminesinin zarafetini ve geleneğini, evinizin herhangi bir odasına çok fazla güçlük veya masraf olmadan dahil etmenizi sağlar.

  Odun Yakan Şömine

  Dört tip şömine vardır: Odun yanan, gaz yanan, elektrikli ve etanol yanan şömine. Odun yanan şömineler geleneksel eski batı tarzı şöminelerdir. Eğer çatırdayan bir şömineye sahip olmayı hayal ettiyseniz, bu sizin için en uygunudur. Odun ateşlemeli şömineler açık ocak stiline sahiptir ve yanan odun harika bir ısı kaynağıdır. Odun yanan bir şömine istiyorsanız, kapalı şömineler, şömine eki veya odun sobası vardır.

  Gaz Yakan Şömine

  Daha temiz bir şömine , daha geleneksel bir görünüm istiyorsanız, kesinlikle gaz yanan bir şömine istersiniz. Odun yanan şömineler güzel görünse de, biraz temizlik yapılması gerekir . Gaz yanan şöminelerin montajı daha kolaydır. Gaz yakan bir şömine istiyorsanız , bir havalandırma deliği veya baca takılmasını gerektirmez.

  Elektrikli Şömineler

  Bu tür şöminelerin de kurulumu çok kolaydır. Odaya mükemmel miktarda ısı oluşturmak ve sağlamak için uygun maliyetlidir. Elektrikli şömine çeşitli modelleri  mevcuttur, ancak popüler tasarımlar elektrikli şömine şömineleri, elektrikli şömine TV standları ve eğlence merkezlerini içerir.

  Etanol Yakan Şömineler

  Çok fazla ısı üretmek istiyorsanız, bu tür şömineler genellikle o kadar popüler değildir. Daha iyi ısı üreten bir şömine istiyorsanız, gaz veya odun yanan bir şömine tercih edersiniz. İnsanlar etanol şömineleri severler, ancak kurulumu kolay oldukları için etanol şömine  yakarlar ve birçok stilide mevcutturlar. Duvara monte veya masa üstü ünite alabilirsiniz. Odun veya gaz yakan bir şömineyi etanole dönüştürmenizi sağlayan bir şömine dönüştürme kiti bile satın alabilirsiniz.


ÜLKE GENELİNDE HİZMET VERİYORUZ