Blog

 • Şömine Hakkında 1

  Şömine Hakkında 1

   

  Odun Ateşlemeli Şömineler

  1. Geleneksel Açık Ocak

  Bunlar yüzyıllardır var olan şömine tipleridir . Genellikle taş veya tuğladan yapılır, onlara yakın olduğunuzda, ısıyı gerçekten hissedebilir, odun yanmasını koklayabilir ve çatırdadığını duyabilirsiniz. Ancak odayı ısıtmakta genellikle daha modern şömine çeşitlerden bazıları kadar etkili değildirler. Ayrıca, evinizde zaten bir şömineniz yoksa, uygun havalandırma için hem açıklığın kendisini hem de bacayı koymak için makul miktarda inşaat işi gerektirir.

   

  2. Kapalı Şömineler

  Bu şömineler açık olmak yerine kapalıdır. Geleneksel olarak, bu tip şömine, yanarken ateşin tadını çıkarmanızı sağlayan büyük bir cam panele sahiptir. Bu  şömine tasarımları , bacadan kaçan daha az ısıya sahip olacak ve odaya daha fazla girecek şekilde tasarlanmıştır, böylece hala odun yanan şömine ateşinin rahat hissini yaşarken daha sıcak kalırsınız.

   

   

  Gaz Yakan Şömineler

  Ahşap yakma şömine versiyonlarıyla aynı hissi vermemelerine rağmen, gaz kullanan şömineler daha temiz yanar ve tipik olarak daha düşük maliyetle daha fazla ısı oluşturur. Ayrıca gaz yakan şömineler, daha az inşaat veya yeniden inşa gerektirebilir. Bu da onları geleneksel odun yanan iç mekan şöminelerine göre  daha çekici bir alternatif haline getirir.

   

   

  3. Gömme Şömineler

  Havalandırmasız dahili kapalı şömineler, baca veya havalandırmaya gerek olmadığından kurulumu en basit olan şöminelerdir. Bu tipteki şömineler, alev rengi tipik olarak yanan gazla ilişkili mavidir. Şöminenin temiz yanmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilir.

   

  Etanol Yanan Şömineler

  Etanol yakan şömineler, modern tasarımlarının yanı sıra kurulumdaki kolaylıkları için mevcut trend haline gelmiştir. Herhangi bir dekor veya bütçeye uygun bir şömine  tasarımı bulabilirsiniz. Temiz ve kokusuzdurlar ve belki de en iyisi, eğer varsa, minimum kurulum gerektirirler. Muhtemelen bir gaz veya kapalı odun yanan şömineler kadar ısı üretmeyeceklerini, ancak  bu şöminelerin daha çevre dostu olduğu söylenebilir.

   

  Elektrikli Şömineler

   

  Elektrikli şömineler , piyasadaki tüm şömine türlerinden uygun maliyetli bir seçenektir. Ek bir avantaj olarak, elektrikli şöminelerin kurulumu nispeten kolaydır. Elektrikli şöminelerin bir başka yararı da, şömineye benzer bir ambiyansı korurken ısıtma işlevini açmanıza veya kapatmanıza izin vermesidir. Çoğu elektrikli şöminede uzaktan kumandalı bir ısıtıcı bulunur ve bazılarında farklı kullanıcı yangın efektleri vardır, bu da toplam kullanıcı özelleştirmesine izin verir.

   

  4. Mantel Elektrikli Şömineler

  Şömine elektrikli şömineler , yerleşik bir odun yanan şömineyi taklit etmek içindir, ancak herhangi bir havalandırma veya baca erişimi gerektirmezler. Bu, bir şömine şöminesinin zarafetini ve geleneğini, evinizin herhangi bir odasına çok fazla güçlük veya masraf olmadan dahil etmenizi sağlar.

   

  Odun Yakan Şömine

  Dört tip şömine vardır: Odun yanan, gaz yanan, elektrikli ve etanol yanan şömine. Odun yanan şömineler geleneksel eski batı tarzı şöminelerdir. Eğer çatırdayan bir şömineye sahip olmayı hayal ettiyseniz, bu sizin için en uygunudur. Odun ateşlemeli şömineler açık ocak stiline sahiptir ve yanan odun harika bir ısı kaynağıdır. Odun yanan bir şömine istiyorsanız, kapalı şömineler, şömine eki veya odun sobası vardır.

   

  Gaz Yakan Şömine

  Daha temiz bir şömine , daha geleneksel bir görünüm istiyorsanız, kesinlikle gaz yanan bir şömine istersiniz. Odun yanan şömineler güzel görünse de, biraz temizlik yapılması gerekir . Gaz yanan şöminelerin montajı daha kolaydır. Gaz yakan bir şömine istiyorsanız , bir havalandırma deliği veya baca takılmasını gerektirmez.

   

  Elektrikli Şömineler

  Bu tür şöminelerin de kurulumu çok kolaydır. Odaya mükemmel miktarda ısı oluşturmak ve sağlamak için uygun maliyetlidir. Elektrikli şömine çeşitli modelleri  mevcuttur, ancak popüler tasarımlar elektrikli şömine şömineleri, elektrikli şömine TV standları ve eğlence merkezlerini içerir.

   

  Etanol Yakan Şömineler

  Çok fazla ısı üretmek istiyorsanız, bu tür şömineler genellikle o kadar popüler değildir. Daha iyi ısı üreten bir şömine istiyorsanız, gaz veya odun yanan bir şömine tercih edersiniz. İnsanlar etanol şömineleri severler, ancak kurulumu kolay oldukları için etanol şömine  yakarlar ve birçok stilide mevcutturlar. Duvara monte veya masa üstü ünite alabilirsiniz. Odun veya gaz yakan bir şömineyi etanole dönüştürmenizi sağlayan bir şömine dönüştürme kiti bile satın alabilirsiniz.

   

  Odun Ateşlemeli Şömineler

  Odun yanan şömineler yüzyıllardır kullanılmaktadır. Geleneksel odun şömineleri ve odun sobası tipik olarak bir tuğla veya metal şömineden ve bir baca, baca veya havalandırma deliğinden oluşur.

  Avantajları: Odun yanan şömineler, katı yakıt doldurulduğu sürece uzun süre yanık kalabilir. Şömine için odun peletleri, yongalar, kütükler ve hatta çim kırpıntıları dahil olmak üzere yakılabilecek birkaç farklı ahşap malzemesi vardır. Yanan odun çatlar ve birçok insanın aşina olduğu ve  şöminenin tadını çıkardığı tam bir duyusal deneyim sunar.

  Elektrikli Şömineler

  Elektrikli şömineler, gerçek anlamda gerçek bir alev üretmedikleri için geleneksel anlamda gerçek şömineler değildir. Aslında bir şömine gibi görünmek için giyinmiş bir elektrikli ısıtıcı veya radyatördür. Birçok elektirikli şömine , bir alevin görünümünü ve rengini simüle etmek için elektrik ışıkları sunar. Elektrik bağlantısı gereklidir.

  Avantajları : Elektrikli şömineler herhangi bir yanıcı madde yakmaz ve kül gibi herhangi bir atık oluşturmaz. Elektirikli şömineler bakım gerektirmez veya çok az bakım gerektirirler. Bazı elektirikli şömine modelleri bir ısı kaynağı olarak kullanılabilir.

   

  Odun Yanan Şömineler

  Odun yanan şömineler evinize güzel ve pratik eklemeler yapabilir. Şık duvarlı büyük bir yerleşik şömine, güvenilir bir ısı kaynağı sağlar . Bu şömineler önemli miktarda estetik değer katabilir ve kullanım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

   

   

   

  Gaz Yakan Şömineler

  Bir başka popüler seçenek olan gaz yakan şöminelerin kullanımı ve bakımı kolaydır.Ahşap şöminenin klasik güzelliğini gaz kolaylığı ile birleştirir.Gazlı şömineler evinizin hemen hemen her yerine monte edilebilir (uygun havalandırma ve bir gaz hattına erişiminiz varsa). Geleneksel havalandırmalı gazlı şöminelerin dışarıda hava alan bir bacaya sahip olması gerekecektir . Ancak, havasız şöminelerin bacaya ihtiyacı yoktur. Şömineniz için alışveriş yaparken birçok seçenek istiyorsanız elektrikli şömineler harika. Şık duvara monte edilen şömine  modellerinden geleneksel taş stilli şömine modellerine  kadar, mevcut dekor düzeninizle sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacak bir  gaz yakan şömine bulabilirsiniz.

   


   


ÜLKE GENELİNDE HİZMET VERİYORUZ